Est   Eng   Rus  
 

24. mai 2022
Tere, sõbrad!

Tutvustus

Marmorland Kari kuulub firmale Aberdeen Top Genetics OÜ ( edaspidi ATG ) mille loomise lugu sai alguse  2006.a. juunis, mil osteti Šotimaalt 37 paaritusealist puhtatõulist aberdeen – anguse tõugu lihaveise mullikat ja 2 noort tõupulli, alustamaks lihaveiste kasvatamist mahetootmise tingimustes.
 
Tegemist on sisuliselt perefirmaga, mis juriidiliselt kuulub Rünno Marmorile, kelle poeg Meelis Marmor tegeleb ettevõtte tegevjuhtimisega ning tema abikaasa Piret Marmor vastutab turustamise ja välissuhete loomise eest. Lisaks on ettevõttes tööl kaks palgalist töötajat.
Ettevõtte kasutuses on 636 ha. maad.
 
ATG reaalne tegevus ettevõtte arendamisel tipptõufarmiks algas 2007.a, mil osteti mai kuus juurde veel 35 kõrge aretusväärtusega paaritusealist mullikat ühest Šotimaal kõrgelt hinnatud aretuskarjast „Rosemount“. Uuskülvidena on rajatud 46 ha pikaajalisi karjamaid põhikarjale ning 40 ha karjamaid noorpullidele. Lisaks veel 260 ha liblikõielisi niidusegusid. Paigaldatud on kokku üle 9 km. uusi karjaaedu.
 
Ostetud on USA-s toodetud loomade ajamise, selekteerimise, kaalumise ja fikseerimise kompleks PEARSON.
Kogu karjale on tehtud nii veterinaarsed kui geneetilised vereuuringud.
ATG on Eesti Lihaveisekasvatajate Seltsi liige.
Esimese eesti ettevõttena on ATG võetud Šoti Aberdeen – Anguse Tõuühingu liikmeks, mille kohta on väljastatud liikmelisuse sertifikaat No. 5852  ning vastavalt Šoti traditsioonidele on karjale omistatud nimi MARMORLAND.
Kõik ATG loomad on registreeritud PRIA-s ning kantud nii Eesti kui Šoti Jõudluskontrolli registrisse, tänu millele väljastatakse nende järglastele nii Eesti kui Šoti tõutunnistused ( pedigreed).
Meie kõik aretuspullid on kantud nii Šoti kui Eesti Tõuraamatusse.

2014. AASTA PARIM LIHAVEISTE ARETUSKARI EESTIS.
2009 AASTA PARIM LIHAVEISEKARI EESTIS